Aromaterapeutické preparáty vhodné pro ošetřování koček


Trpí vaše kočka na potíže s trávením, zubním kamenem? Máme preparáty, postačí kápnout do tlamičky jednu kapku..obsažené éterické oleje pomáhají i jako prevence proti vnitřním parazitům..

Fauna Oral Halitosis je odborné označení pro nepříjemně páchnoucí dech, mikroorganismy produkují látky obsahující organicky vázanou síru. Éterické oleje obsažené v preparátu podpoří správnou trávící činnost a pomohou odstranit mikroorganismy, působí proti jejich tvorbě.

Fauna Dentol olej proti usazení zubního kamene i k jeho uvolnění. Šalvějový olej pomáhá při ošetřování paradentózy, odhalování krčků.

Na ošetření sliznice uší a nosu doporučíme preparáty:

Fauna Otis vhodná prevence při ošetření uší, usnadní mazotok, působí proti zánětu,uklidní sliznici. Vhodný i při zánětu ucha a ušnímu svrabu.

Fauna Rinis vhodný při potížích se slznými kanálky, rýmě, podporuje čichové buňky

 

I zvířata mají různá poranění, v kterých se mnohdy objeví bakterie, plísně..

Help Balzam ošetření zánětlivých ran, furunklů, k masážím jizev po operacích, ošetření bradavek kojících koček

Multif Balzam zánětlivé procesy na pokožce, z preparátu lze utvořit čípky určené k ošetření zánětu análních žláz

Mycos Balzam balzám na ošetření pokožky při podezření na výskyt plísní a kvasinek

 

Masážní oleje můžete využít nejenom k masážím..

Fauna Thermol masážní olej se osvědčil u různých bolestivých stavů, ať již svalových nebo kloubních. Vhodným pomocníkem je při artritidě i ošetřování poúrazových stavů.

Fauna Lecitol –N neutrální masážní olej, obsahuje rostlinné oleje, lecitiny-emulgátory. Využijete jej jako nosič éterických olejů při masážích nebo jako olejový základ při tvorbě preparátů k ošetření zvířat. 


I některé kočičí šelmy se koupou. Mycí olej na srst je určen k mytí-koupání zvířete. Olej smícháte s teplou vodou a emulzi následně aplikujete do mokré srsti. Provedete mírnou masáž a prostředek ze srsti opláchnete vodou. V nabídce najdete několik mycích olejů. Jaký je mezi nimi rozdíl?

HY-Insektin insekticidní preparát, působící proti blechám, klíšťatům, komárům a jiným parazitům.

HY-Dermal mycí olej určený k ošetřování citlivé pokožky se sklonem k alergii, lupům, ekzémům.

HY-Puppy mycí olej vhodný k mytí jemné srsti koťátek, obsažené silice podporují imunitní systém, uklidňují a podporují pozornost zvířete.

HY-Neutrál preparát tvořený rostlinnými oleji a emulgátorem, neobsahuje éterické oleje. Jde o preparát určený k přípravě vámi vytvořeného mycího preparátu. Do základního oleje si přidáte éterické oleje, pomocí kterých budete působit na chování – povahu.

 

Prostředky pro rozčesávání srsti jsou vhodným pomocníkem k usnadnění této činnosti, pomáhají proti utváření dredů, chlup získá přirozený lesk, neláme se.

Fell Balzam Neutral preparát tvořený rostlinnými oleji, lanolínem a emulgátorem. Jde o preparát určený k přípravě vámi vytvořeného preparátu. Do základního balzámu přidáte éterické oleje, které budou nápomocny při ošetřování zvířete a jeho možných potížích.

Fell Balzam Antiparazin preparát určený k ošetřování pokožky s podezřením na lupy, ekzém..

Felletonic prostředek k ošetření jemné srsti. Možno použít na úpravu tvaru srsti místo tužidla nebo laku. Obsahuje panthenol – provitamín B5

Felleol základem preparátu je jojobový vosk, který vykazuje přírodní UV faktor 4, má regenerační účinky, stabiliz uje vlhkost v srsti. Po aplikaci je srst přirozeně hydratovaná, neláme se, lehce se rozčesává, má přirozený lesk, barva srsti je intenzivnější.


..i mezi speciálními preparáty najdete mnoho užitečných..

Urinstop odpuzovací spray proti očůrávání a okusování. Jedná se o zdraví bezpečný, dezinfekční preparát s hořkou chutí. Pokud kočku zajímá sedací souprava, pracovní židle postačí lehce přestříknout. Lze použít doma i venku.

Insektin spray repelentní spray proti obtížnému hmyzu, proti klíšťatům, blechám, komárům, ovádům, mouchám i muchničkám. Možno použít jako repelent i pro Vás./v létě na tábor, na  výlety do přírody/.

Fauna Spot preparát pro preventivní ošetření před klíšťaty, blechami a všenkami, vhodný a bezpečný pro mláďata. Má příjemnou vůni citrónové trávy a pačuli. Obsažené éterické oleje podporují imunitní systém zvířete.

 

Vhodné doplňky při péči o zdraví..

ImunoFauna preparát určený pro vnitřní použití, posiluje autoimunitní systém, podáváme při nemoci, rekonvalescenci, při zranění, při kožních problémech, ale i jako prevenci.

Pupalkový olej je určen pro vnitřní použití, upravuje a zlepšuje činnost edokriních žláz, výrazně zlepšuje kvalitu srsti, pokožky, mysli, hormonální činnosti.

 

Packy a ruce

Fauna Pads mast na tlapky, výborná ochrana na tvrdý sníh, nasolené chodníky, rozpálený asfalt, nárazovou zátěž. Vynikající na otlaky kloubů a tvrdých pat..i kočka ocení masáž polštářků na pacičkách..

HY-Wasch Pads mycí olej s dezinfekčními účinky na lidské ruce i zvířecí tlapky po procházce. Příjemně voní a pokožka zůstává vláčná.

 

Voňavá domácnost pro všechny

Aroma Sanitol aromatická mycí prostředek, ideální pro celoplošné mytí prostoru. Upoutá příjemná vůně pomeranče a tymiánu, která jde ruku v ruce s dezinfekčními účinky těchto silic, podporujícími imunitní systém. Chrání před roztoči, parazity..

Fauna Desinf dezinfekční prostředek proti  parazitům, plísním, bakteriím a virům. Vhodný k ošetření pelíšků, koberců, terárií, klecí, voliér i hraček.