O Aromafauně

13.3.2015

V České republice je 33% rodin, které mají psa. V České republice se ročně narodí 32 000 štěňat s průkazem původu. Statistici předpokládají, že stejné množství je i štěňat bez průkazu. Údajně žije v naší republice 1 000 000 psů a stejné množství koček. V další statistice najdete údaje, kdy na jednu domácnost připadá 1,3 zvířete. Účastníky byli králíčci, morčata, psi, kočky.

Zvířata mnohdy pořizujeme dětem, touží po chlupatém mazlíčkovi, kamarádovi. Zároveň se učí zodpovědnost, starostlivosti a lásce.

Již delší dobu majitelé psů, koček, koní používali preparáty Aromaterapie Karel Hádek pro lidi i pro zvířata. Množili se dotazy ohledně alergií dětí v souvislosti se zvířaty, alergií zvířat, a s tím i potřeba ošetřovat zvířata zdravějším, šetrnějším způsobem. Zvířata žijí ve stejném prostředí jako mi lidé, máme je v domech, krmíme je ,,umělou“ stravou, koupeme je. Diky změně životních podmínek se začínají i u zvířat objevovat civilizační potíže, onemocnění..

Statistiky uvádí, že 70% psů trpí kožním onemocněním. Mnoho preparátů, kterými ošetřujeme zvířata, má silné kontraindikace. Po aplikaci šampónů, spotů-pipet, postřiků proti klíšťatům a blechám musíme zvíře hlídat, aby se neolizovalo, tím předcházíme možné otravě. Stejně tak je žádoucí držet zvíře v izolaci. Látky obsažené v preparátu mohou ohrozit zdraví nejen dětí, ale i dospělých zdravých jedinců.

Aromaterapeutické preparáty mají chránit zdraví našich dětí, zvířat. Mají chránit přírodu. Mají chránit nás a naše životní prostředí.

Jaký je rozdíl mezi kosmetikou pro lidi a zvířata?

Na kosmetické preparáty pro zvířata je používáno stejně kvalitních surovin jako je tomu u kosmetických preparátů pro lidi. Silice použité v preparátech mají stejnou kvalitu, rozdíl je pouze v použité koncentraci. Zvířata mají silnější čich, jinou sílu pokožky, mohou mít srst nebo být holá. Olejové i masťové základy jsou uzpůsobeny k aplikaci na zvířete. V preparátech AromaFauna jsou zohledněny potřeby zvířat a možná použití. Věřte, že mnohdy najít nejvhodnější možnost použití, je to obtížnější než u lidí. Zvířeti obtížně vysvětlíte, že si nesmí ošetřené místo olizovat, že pokud má plíseň na pacce, nesmí chodit do vody a sundávat obvaz, pod kterým je veterinárním lékařem doporučený krém Lamisil.

V aromaterapeutické řadě pro zvířata nenajdete mnoho preparátů jež jsou součástí kosmetické řady AKH. Nenajdete zde pěstící kosmetiku, regenerační krémy, lecitínové krémy..Ty jsou určeny pro lidi..

Mohu preparáty AromaFauna použít i pro lidi?

Ano, můžete, pouze se podívejte do popisu preparátu nač je určen nebo ještě lépe co obsahuje.. Pokud se rozhodnete použít preparát na packy Fauna Pads na svoje popraskané paty, setkáte se s příjemným promaštěním. Mycí olej HY- Insektin má silné antiparazitní účinky, stejně dobře jak působí na blechy v srsti zvířat, se osvědčil i proti vším ve vlasech našich dětí. Jistě bude vhodnější nežli mnohými lékaři poručovaný  Orthosan  nebo Difusil. Insektin spray repelentní preparát, chválilo i mnoho mužů rybářů. Fauna Celibat používají ženy místo antiperspirantů, příjemně voní po mátě, osvěžuje a neobsahuje zdraví škodlivé složky. S úspěchem se setkal i nosní olej Fauna Rinis. Holčička měla potíže s rýmou a nosní kapky od paní doktorky nezabíraly. Maminka znala složení preperátu a rozhodla se aplikovat jej holčičce. Hojící balzám Help Balzam pomáhá při zánětlivých poraněních nejen u zvířat.

Mohou preparáty AromaFauna působit na psychiku zvířete?

Ano, mohou. Použité účinné složky mají vysokou terapeutickou hodnotu a i přes nízkou koncentraci silic v preparátech  dochází u zvířat ke změnám zdravotním i psychickým. Po vykoupání bývají psi a kočky klidnější. Po aplikaci repelentního prostředku stojí koně klidně, nevyhazují. Koncové preparáty AromaFauna mají být vhodnou prevencí pro denní používání, ošetřování zvířat.

Pokud se rozhodnete pomoci svému zvířeti při psychických potížích, je používáni aromaterapeutických preparátů dobrým začátkem. Mezi preparáty najdete i neutrální provedení produktů, které má pomoci při cíleném ošetřování potíží i  těch psychických. Pokud se aromaterapii věnujete, tak víte, co éteráčky umí. 

 Medicína k léčení zvířat používá stejné masti, kapky, stejné preparáty jako jsou používány při léčení lidí. Proč bychom neměli na zvířata používat aromaterapeutické preparáty, které podporují zdraví nás všech? Zdraví všech je na prvním místě a docílíme jej i díky vhodné prevenci.. Aromaterapie je zde pro všechny. 

autor: Michaela Švorcová